logo
blank

Yararlı Linkler

Türkiye Bilardo Federasyonu
Avrupa Artistik Bilardo Konfederasyonu ( CIBA )
Avrupa Bilardo Birliği ( CEB )
Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu ( EPBF )
Doping Kontrol Merkezi
Dünya Bilardo Birliği ( UMB )
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü
Platin Bilardo Ürünleri
Sponsorluk
Türk Hava Yolları
Uluslararası Bilardo & Snooker Federasyonu ( IBSF )www.gmail.com

 

 
© Türkiye Bilardo Federasyonu İzmir İl Temsilciliği 
İZMİR

.

 2010 yılı il birinciliklerinden itibaren aşağıdaki yazılı maddeler ve kriterlere göre İZMİR BİLARDO GENEL KLASMAN oluşturulacaktır.

1-)İlimizde düzenlenen tüm resmi turnuvaların yarışma duyurusu yapılırken yayınlanacak puan sistemine göre İZMİR BİLARDO GENEL KLASMANI na yazılacaktır.

2-)Her hangi bir disiplinde TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA veya ULUSLARARASI YARIŞMALARA katılan her sporcunun o yarışmada aldığı puanlar sporcunun puan hanesine ilave edilir.

3-)Her sporcu branşı dışındaki yarışmalara katılırsa yarışma puanının 1/4 ini hanesine yazdırır.

4-)İlimizde yapılan resmi turnuvalarda yayınlanan sporcu sayısı belirlenirse bu klasmana göre başvurular alınır ve katılacak sporcular buna göre seçilir.

5-)İlimizde yapılan tüm izinli özel turnuvalarda bu klasmana göre dizilim zorunluluğu vardır.

6-)Mazeretsiz veya mazereti kabul edilmeyen sporculara uygulanacak yaptırım il temsilciliği tarafından karara bağlanır.Özellikle İlimizi temsilen Türkiye Şampiyonalarına katılmayarak diğer sporcuların haklarına tecavüz eden sporcular için ağır yaptırımlar uygulanır.

7-)İznli Özel yarışmalar veya resmi yarışmalara katılan tüm sporcular il temsilciliğinin yayınladığı İZMİR BİLARDO GENEL KLASMANINA bakarak sıralama konusunda haklarını arayabileceklerdir.Tüm yarışmalarda organizasyon komiteleri  yayınlanan bu klasmana bakarak sistem kuracaklardır.

8-)İlimiz sporcularına daha faydalı olabilecek durumlarda bu yayınlanan maddelerde değişiklik il temsilciliğine yetkisindedir ve yeni ilave maddeler de konulabilir.

9-)İl temsilciliğinden izinsiz yarışmalara katılan sporculara uygulanacak yaptırımlar il temsilciliği yetkisindedir.

10-)OPEN olmayan tüm yarışmalarda katılım sayısı yayınlanacak ve başvurular bittikten sonra başvuranlar arasından yukarıdan başlıyarak gereken sayı alınacaktır.

 
Türkiye Bilardo Federasyonu İzmir İl Temsilciliği
tbf